×

Önce çocuklar!

Bebeklik döneminde yapılan aşılar kişiyi pek çok hastalıktan yıllarca korur. Bebeğin bedensel ve zihinsel gelişiminin sağlıklı biçimde tamamlanmasına katkı sağlar ve kişinin yetişkinlikteki sağlık durumu ve vücut direnci üzerinde de etkili olur. Bu aşılardan birinin kaçırılması veya yanlış uygulanması, bağışıklık sistemi yetişkinlere kıyasla hassas olan bebeklerde ömür boyu yaşam kalitelerini etkileyecek sağlık problemlerine neden olabilir. 

Vacc2in

Vacc2In’in aşı takip özelliği sayesinde 

bebeklerin dönemsel aşılarının yapılıp yapılmadığı veya kalan aşı sayısı kolaylıkla tespit edilebilir ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı güvence altına alınır.  

Otomatik uyarı mesajları

Uygulama, ebeveyne bebeğin aşı tarihi yaklaştıkça otomatik uyarı mesajları gönderir ve önemli aşıların kaçırılması ve unutulmasının önüne geçer. Yapılan aşılar aşı takvimine işaretlenerek çocukların sağlığına zarar verebilecek hatalı uygulamalar önlenir.

Bitirmek şart!

Kuduz gibi hayvanlardan bulaşabilen ve tedavisi olmayan kimi hastalıklardan korunmak için birden fazla kez aşı olmak gerekir. Aşının tam korunum sağlaması açısından tüm aşı dozlarını almak önemli. Her bir aşılama, ilçe sağlık müdürlükleri tarafından hastayla iletişim kurularak ve aşı karnesi ile takip edilir. Fakat hastanın şehir değiştirmesi veya aşı karnesinin kaybedilmesi halinde aşı sayı ve tarihleri karışabilir ve hasta aşılamaları kaçırabilir. 

Vacc2in

Aktif adımlar

Vacc2In ile birden fazla dozdan oluşan aşı programları hastanın konumu ve başvurduğu kurum fark etmeksizin takip edilir. Siz de Vacc2In’i indirerek aşılarınızı takip edebilir, sağlığınızı korumak adına aktif adımlar atabilirsiniz. Uygulama, her bir aşının doz sayısını aşı takviminde işaretleyerek yapılmış aşıların işaretlenmesine imkan verir. Bu dijital aşı karnesini gittiğiniz kurumda göstererek hatalı doz, doz atlama ve doz tekrarı gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Vacc2in

DİJİTAL SAĞLIK VİZESİ VACC2IN

Vacc2In farklı sağlık kuruluşlarında prosedür tekrarlamadan, kesintisiz ve ihtiyacınıza yönelik hizmet almanızı sağlar. Vacc2In sayesinde hastalar yeni bir sağlık kuruluşuna başvurduklarında tekrar test yaptırmak, sayfalar dolusu soruya cevap vermek ve sürekli bir şüpheye maruz kalmaktan, kurumlar ise gereksiz test kiti masrafları, vakit alan testler ve sürekli bir gerginlik ortamından kurtulmuş olurlar. Hastalar yanlarında herhangi bir aşı kartı, test raporu vb. taşımadan cep telefonları üzerinden saniyeler içerisinde aşılama durumlarını beyan edebilirler.